Szukamy wiosny
2019-05-31

Małgorzata Juszczyk
Wychowawca oddziału A

Beata Bujniewicz
Wychowawca oddziału B

Agnieszka Popowicz
Wychowawca oddziału C

O nas

Szkoła ma długą historię dotyczącą funkcjonowania oddziałów rewalidacyjno- wychowawczych. Pierwszy taki oddział powstał w roku 1997, w 2006 r. został otwarty drugi oddział, od 2013r. na terenie naszej szkoły funkcjonowały już trzy „oddziały głębokie”, a wrzesień 2017r. zaowocował otwarciem kolejnego, czwartego oddziału. 

W zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych biorą udział dzieci i młodzież,  z orzeczeniem o głębokim upośledzeniu umysłowym , w wieku od 3 do 25 lat.

Do szkoły zapisanych jest  19-ścioro uczniów o głębokim stopniu niepełnosprawności umysłowej. 11-stu uczniów uczęszcza na zajęcia do szkoły, natomiast 8-ro uczniów ze względu na stan zdrowia, nauczanych jest przez naszych nauczycieli indywidualnie, w domach rodzinnych.

Nauczyciele pracujący z dziećmi są osobami w pełni wykwalifikowanymi, wciąż jednak poszerzającymi swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną poprzez uczęszczanie na szkolenia, kursy. Staramy się i wykonujemy swoją pracę z powołaniem, zamiłowaniem i z całkowitym zrozumieniem potrzeb naszych pociech.

Na zajęciach korzystamy ze wszystkim znanych i dostępnych metod weryfikując je i dostosowując do możliwości, samopoczucia czy też upodobań młodzieży i dzieci. Każde dziecko jest traktowane indywidualnie, troskliwie. Oprócz zajęć skierowanych na koncentracje uwagi, zajęć manualnych, ruchowych i samoobsługowych uwzględniamy też możliwość dziecka do odmowy uczestnictwa w zajęciach.

Ćwiczymy, malujemy, śpiewamy, tańczymy, wygłupiamy się, wszystko to po to, by stworzyć dzieciakom warunki pełnego rozwoju oraz sprawić, żeby wspólnie spędzony z nami czas był ciekawy, pełen nowych doznań, akceptacji i pozytywnych emocji.

Obok zajęć rewalidacyjno-wychowawczych prowadzonych przez panią Juszczyk, Bujniewicz, Popowicz, Drzewiecką odbywają się też zajęcia prowadzone przez dwie panie rehabilitantki panią Basię Wlaźlak i Beatę Zieleń, które oprócz rehabilitacji ruchowej wspomagają rozwój uczniów  fizykoterapią.